VÝSLEDKY

Dosavadní sportovní úspěchy GC Hodkovičky v roce 2019

Klub navazuje i v roce 2019 na úspěchy předchozích let.

Dosavadní výsledky družstev:

Ve třech ze čtyř kategorií mládeže se probojovala klubová družstva do mistrovství republiky.

1. místo družstvo v kategorii chlapců do 18 let
2. místo družstvo v kategorii smíšených družstev do 16 let
3. místo družstvo dívek v kategorii do 18 let

Družstvo mužů obhájilo 3. místo v extralize ČGF, v družstvu se vystřídalo během pěti kvalifikačních kol a závěrečného play-off celkem 11 hráčů: Václav Tichý, Hynek Groh, David Melichar, David Mlýnek, Nikolas Stoulil, Tomáš Hlas, Kryštof Růčka, Tomáš Kubata, Jan Vlček, Jan Klimeš, Jakub Srb.

Družstvo žen jako nováček extraligy skončilo na výborném 4. místě, v družstvu během letošního ročníku vystřídalo 7 hráček: Natálie Saint Germain, Melánie Vendelbergerová, Kristýna Makovská, Anna Staňková, Niki Tichotová, Michale Kulhánková, Johanka Šteindlerová.

Extraligová družstva tvoří téměř výlučně členové TCM nebo jeho nedávní odchovanci.

Družstvo seniorů 50+ se stalo mistrem ČR v jamkové hře.

Na Mistrovství ČR seniorských družstev na rány zvítězilo družstvo seniorek 50+ (Schovánková, Melicharová),
družstvo super master seniorů 75+ (Velden, Smrt) obsadilo ve své kategorii druhé místo, senioři 65+ (Bouček, Schovánek) byli čtvrtí. Družstvo seniorů 50+ mohlo zvítězit, nebýt diskvalifikace jednoho člena družstva pro odevzdání chybného výsledku na jedné jamce.

Dosavadní výsledky v soutěžích jednotlivců.

• v průběžném celostátním amatérském žebříčku mužů bez rozdílu věku je Václav Tichý (17 let) na 5. místě, Hynek Groh (17 let) na 10. místě, dalších 6 členů klubu je v první padesátce; v žebříčku žen je 5 členek klubu v první stovce
  • v průběžném celostátním žebříčku dorostenců (do 18 let) jsou 4 členové klubu v první desítce, další 4 členové jsou v první desítce v dalších věkových kategoriích mládeže
  • v průběžném celostátním žebříčku seniorů jsou 2 členové klubu v první desítce
  • v průběžném žebříčku Czech Golf Amateur Tour, nejvyšší celoroční soutěže jednotlivců bez rozdílu věku jsou po
    3. kole ze čtyř na 3. místě David Mlýnek, na 4. místě Hynek Groh a na 5. místě Kryštof Růčka, v ženách pak Natálie Saint Germain a Melánie Vendelbergerová na 5. a 6. místě
  • na národním MČR žáků a kadetů obsadil 3. místo Timotej Formánek v kategorii starších žáků, 7. místa Nikolas Stoulil v kategorii kadetů a Natálie Saint Germain v kategorii kadetek
  • na mezinárodním MČR juniorů obsadili 2. a 3. místo Václav Tichý a Hynek Groh v kategorii chlapců, 7. místo Natálie Saint Germain v kategorii dívek
  • na mezinárodním MČR mid-amatérů obsadil senior Milan Kotáb 9. místo
  • na nejvyšší soutěži jednotlivců - mezinárodním MČR amatérů obsadil Václav Tichý 10. místo, David Mlýnek 13. místo a Hynek Groh 15. místo, v ženách pak Natálie Saint Germain 18. místo

Sportovní činnost GCHOD v roce 2018 byla pro Golf Club Hodkovičky opět úspěšná! Gratulujeme všem za vynikající úspěchy!

Největší individuální úspěchy:

Václav Tichý  - 5. místo na Olympiádě mládeže v Buenos Aires, Mezinárodní mistr ČR dorostenců

Hynek Groh –  4. místo ve finále Nick Faldo Series v Emirátech v kategorii chlapců do 16 let (dělené 10. místo v absolutním pořadí chlapci-dívky do 21 let)